rajneel9990ca9

Rajneel Sharma Sharma itibaren Secang, Magelang, Central Java, Endonezya itibaren Secang, Magelang, Central Java, Endonezya

Okuyucu Rajneel Sharma Sharma itibaren Secang, Magelang, Central Java, Endonezya

Rajneel Sharma Sharma itibaren Secang, Magelang, Central Java, Endonezya

rajneel9990ca9

Bu kitabın ilk 2 / 3'ünü okumaktan zevk aldım ve sonra sonuna kadar biraz ileri-geri ve ileri-geri olması gerekiyordu. Ayrıca oldukça öngörülebilirdi. Ben ilk 2/3 4 bir puan.

rajneel9990ca9

Öncelikle, bu kitabı sesli kitapla okuduğumu açıklığa kavuşturalım. Ayrıca bunu yapmakta zorlandım. Bu kitabın 20. yüzyılın en iyi romanları, modern klasikler vb. Listelerinde olduğunu biliyorum, ancak bir kitaba klasik olduğu için iyi bir puan verecek kişi değilim. Hikayenin çoğu için beğenmedim. Kitabın ilk yarısında, savaş zamanının sizi ne kadar çılgın hale getirebileceğini ve yazarın ne kadar zeki olduğunu göstermenin dışında pek çok şey göstermedim. Evet, Heller'ın akıllı bir yazma yolu var. Sana karakterlerin hissettiği kadar deli ve gergin hissettirebilir. Sanýrým boğazýmýzýn nasýl itildiđini sevmedim. Bizi (okuyucular gibi) sinirlendirmeye ve Yossarian ile ilişkilendirmeye çalıştığını biliyorum, ama CATCH-22'den gelen duygularım Heller'in yazma tarzını takdir etmekten daha fazla tahrişti. Buna benzer şekilde, karakterler o kadar tuhaftı ki, inandırıcı ya da gerçekçi değillerdi. Anlatıcının herkesin aksanlarını tasvir etmesini ilk defa takdir etsem de, kitabın sonunda sinir bozucu aksanlarından kaçınmak için neredeyse atlamak noktasındaydım. İnsanlar dişlerimi ezmemi sağlayacak kadar üstündeydi. Kitap sonunda çok daha iyi oldu. Gerçek bir komplo olduğunda, sadece bir yazarın geçit töreni değil, ne kadar büyük olduğunu göstermek için bir roman oldu. Yossarian'ın gördüğü ve önemsediği tüm insanları kaybettiğini görmek etkiledi. Nately'nin fahişesiyle ve 39. Bölümün dehşetiyle olan olaylar o kadar garipti ki, Yososaryan'ın onları gerçekten deneyimlediğini veya sanrılı olup olmadığını bilmiyordunuz. Bu durumda, iyi bir yazma tekniğiydi. Genel olarak, bununla mücadele ettim. Okuduğuma sevindim, ama bir daha asla okumazdım. Lisede bunu okumak zorunda olan insanlar için üzülüyorum - bu acı verici olmalı.

rajneel9990ca9

Oluşabilecek ve meydana gelebilecek sorunlar yaşayan gerçek karakterlerle dolu, her karakter için sempati duyuyorum. Bununla birlikte, kitabın sonunda, hala elli civarında cevapsız sorum var ve kimse için hiçbir şeyin çözülmediğini hissediyorum.

rajneel9990ca9

Gazeteciler bu adamı seviyor gibi görünüyor. 1930'lardan kalma bir yazar için çok sinsi - ama çok iyi. Kısa bir okuma, "Scoop" John Boot adında yabancı bir muhabir olarak yanlışlıkla Ishmaila'ya gönderilen bir adam hakkında. Adam, bütçesinden geçtikten ve Katchen adlı evli bir altın arayıcısına aşık olduktan sonra bazı haberleri bildirmeyi başarıyor. Bu arada Waugh, sahte haberleri yaratan ve saçma olası ipuçlarını kovalamak için etrafta dolaşan komik muhabir aptalların portresini çiziyor. Gazetecilerin en güzel resmi değil ama oldukça komik. Waugh romanlarındaki en saçma durumları yaratır.

rajneel9990ca9

Şimdiye kadar okuduğum ilk üç kitaptan biri. Bu kitabı seviyorum ve sık sık yapabildiğim herkese tavsiye ederim. Romantizm, bilimkurgu ya da sadece zevkli bir okumadan hoşlanıyorsanız, bu kitap tam size göre. Dürüst olmak gerekirse, kitaplar bundan daha iyi olamaz.

rajneel9990ca9

Gelişmiş Dostoyevski. Bu, F.D.'nin kaygılarına ve yazma tarzına zaten aşina olmayan herkes için çok zor bir okuma olacaktır. Bence temalar ve felsefe, Dostoyevski'nin hikayesinden daha fazla olmasa da önemliydi ve bu yüzden okuyucu bunun farkında değilse ve hikayeyi "aradığı" sürece, kitap biraz şaşırtıcı olabilir. Her zaman olduğu gibi, zengin, yoğun iç yaşamlara sahip harika çizilmiş karakterler var.