julia-a

Julia B B itibaren 84025 Chiariello I SA, İtalya itibaren 84025 Chiariello I SA, İtalya

Okuyucu Julia B B itibaren 84025 Chiariello I SA, İtalya

Julia B B itibaren 84025 Chiariello I SA, İtalya

julia-a

Stephen Ambrose gibi, Bergreen de dönemin politik, sosyal, ekonomik ve kişisel dinamiklerini ilişkilendirmek için mükemmel bir iş çıkardı. Kimsenin bilinmeyene yelken açmasını sağlayan nedir? Macellan için bu, kendi içinde bir lider ve gezgin olarak mahkumiyetinin yanı sıra servet arzusuydu. Ve en zor durumdaki bu tür birine ne olur - denizde yıllar, isyanlar ve 16. yüzyıl Hıristiyanlığının merceği dışında bilmediğiniz ve göremediğiniz medeniyetlerle temas.

julia-a

Bu kitabın incelenmesi çok zor. Birkaç hafta önce okudum ama herhangi bir düzen benzerliğiyle ne düşündüğümü söyleyebilmek için biraz zamana ihtiyacım olduğunu hissettim. Yine de, ne kadar net olabileceğimden emin değilim, bu yüzden başıboş kalmaya başlarsam beni biraz gevşet. En önemli fikri yoldan çıkaralım, en azından bunu tavsiye edip etmeyeceğimi biliyorsunuz. İşte başlıyoruz: Garip ve çoğunu sevdim ama hikayenin genel hissi göz önüne alındığında son biraz hayal kırıklığı oldu. 5 yıldız almamasının tek nedeni bu. Bu noktadan sonra kendi tehlikenizle okuyun. Olaylara iki bakış açısı vardır ve kitap bunlar arasında gidip gelir. Birinde, Aslaug'un hikayeyi yaşarken anlatırız. Diğerinde, birkaç yıl sonra devam eden bir cinayet davası var ve mahkeme salonunda söylenenleri okuyacağız. Bu perspektif için anlatıcı yoktur, bu yüzden duruşmayı bir radyo aracılığıyla dinlemek veya bir konuşma metni okumak gibi; İfadeler anlatamaz veya niyetleri bilemezsiniz. Aslaug'un hayatı, hafif, tuhaftır. Hayatındaki herkes derinden kusurludur ve cehalet, inkar, sanrılar, tesadüfler ve iyi yalanlar nedeniyle, aldığımız her bilgi şüphelidir. Aslaug, özellikle, kısmen yetiştirilmesinden ve kısmen hikayede meydana gelen olaylardan dolayı, çok güvenilmez bir anlatıcıdır. Bu bizi bu kitabın en iyi yönlerinden birine getiriyor. Sonun dışında harika olan hikayenin yanı sıra, ana fikir, olayların ve niyetlerin farklı insanlar, hatta özellikle aktörler tarafından nasıl tamamen farklı bir şekilde algılanabileceğini göstermektir. Meldrum'un yazısı muhteşem - en azından benim zevkime göre. Karakterleri Aslaug'un çarpık vizyonuyla izlemek, sürekli olarak neyin gerçek olduğunu ve fantezinin sizi düşünmesini sağladığını tahmin etmeye ve parçalamaya çalışarak, bize daha net bir resim göstereceğinden daha fazla anlamaya çalışın. Ayrıca, onu tıkamak yerine anlatımı zenginleştiren her şey boyunca botanik referansları örmeyi başarması harikaydı, çünkü özellikle bitkiler hakkında hiçbir şey bilmediğim için, ne de öğrenmeye aldım ve yine de keyif aldım. Söyleyecek daha çok şeyim olduğunu sanmıyorum. En azından kendi okuma deneyiminizi mahvetmeyecek fazla bir şey yok. Son hakkında, söyleyebileceğim şey, tartışılan olaylar üç veya dört yıl önce (kitabın başlangıcında) gerçekleştiğinde mahkemede belirli şeyleri kanıtlamakta zorluk çekmemin daha kolay olduğu, ancak Aslaug'un hayatındaki olaylar, zamanla yargılamanın olaylarına yaklaştı (sonuna yaklaştı) Avukatlara, hâkime ve özellikle tanıklara boğulmak istedim veya eğer bu biraz sosyopatikse, en azından onları bariz cevap. Bu beni rahatsız eden şeylerden biri, ama daha da ötesi, hikayenin çözümünü beğenmedim. Kötü olduğu veya olası sonlar arasında olmadığı değil, ama dediğim gibi, kitabın geri kalanının belirlediği tonla uyumlu olmadığını hissettim. Şimdiye kadar bunu yaptıysanız, sizi sebatınıza övüyorum ve umarım EKS'imin beyniniz üzerinde herhangi bir etkisi yoktur.

julia-a

I read this because my younger sister was good friends with the author back in elementary school, and I remember her well also. She's a good writer. This book is a bit depressing, but it was interesting to see how she included the home town in the story.

julia-a

Not one of Mark Millar's best work, the plot twist was predictable, the art was really nice though.

julia-a

An illuminating study of an oft-overlooked class of "undesirables" during the Nazi era, but its admirable efforts to redress this under-examined subject are undermined by the book's episodic organization and by its superficial analysis, which is based mainly on anecdotal accounts and lacks much "real" data.