saatchicanada

Saatchi itibaren Alikırı Köyü, 25600 Alikırı Köyü/Hınıs/Erzurum, Türkiye itibaren Alikırı Köyü, 25600 Alikırı Köyü/Hınıs/Erzurum, Türkiye

Okuyucu Saatchi itibaren Alikırı Köyü, 25600 Alikırı Köyü/Hınıs/Erzurum, Türkiye

Saatchi itibaren Alikırı Köyü, 25600 Alikırı Köyü/Hınıs/Erzurum, Türkiye

saatchicanada

Oh şimdi wol şey okumak sığınak ama incelemek için kıvılcım notları kullandın. Havana'da yaşayan genç bir çocukla ilgili olduğunu okudum ve devam etmekte olan bir savaş gibidir. Üzgünüm :(

saatchicanada

Güncelleme 1/3/12: Bu işi Noel arifesi 2011'de bitirdim, Dante'nin cehennem, araf ve sonra cennetteki uzun yolculuğundan sonra Tanrı ile buluştuğu kitabı bitirmek için mükemmel bir zaman. Bu şimdiye kadar okuduğum en karmaşık ve katmanlı çalışmalardan biri. Böylesine büyük bir şiirden - belki de şimdiye kadar yazılmış en büyük şiirden - yolumu bulmak için çaba göstermeye değerdi. Memnuniyetle tekrar okuyacağım - kutsal metinler gibi, her okuduğunuzda yeni bir şeyler alırsınız. Haziran 2011 Güncellemesi: İkinci kez Inferno okumayı bitirdim. Sembolizmi daha fazla anlamaya çalışmak için bu kez çeşitli yorumlarla okudum. Dante'nin gününün tarihsel ve politik arka planını anlamak için mükemmel olan Büyük Kurslar'ın İlahi Komedi ders serisine sahibim. CliffsNotes of Inferno ve Inferno için Wikipedia girişini de okudum, bu da oldukça iyi özetleri / analizleri var. Bir başka iyi kaynak da William Blake ve Gustave Dore'un İlahi Komedisinin eseri. Bunlar çalışmamı geliştirmeye yardımcı oldu. Karşılaştırmak istediğim bunun yanı sıra Divine Comedy'nin birkaç çevirim daha var (Mark Musa ve Allen Mandelbaum çevirileri), ama geri dönmeye devam ettiğim Carlyle-Okey-Wicksteed. Her kanto için yararlı dipnotları vardır, ancak bunlardan çok fazla değildir. Şiir dizileri diğer birçok çeviride olduğu gibi şiirsel olarak düzenlenmemiştir. Daha çok sevdiğim bir roman gibi düzenlenmiş. Issız bir adada yalnız olsaydım, bu en çok istediğim kitaptı.

saatchicanada

Not just a story but a history. I'm a bit bias. I read this book right before I went to morocco and then got to discuss it with Dr. Umar and Dr. TJ Winters which only made me love it more :)

saatchicanada

Shut up. Yes I read it again. I watched the movie and I wanted to see how it compared right away. Yes I'll probably re-read New Moon after I watch the movie. Shaddup!

saatchicanada

This is in the genre of "horrible things happens to a family and we witness the carnage that's still going on years later." Well written and sometimes heart-wrenching (but in a good way!). Not a much read, but enjoyable easy summer beach reading.