nadamohd

Nada itibaren Raghunadhapuram, Andhra Pradesh 532243, Hindistan itibaren Raghunadhapuram, Andhra Pradesh 532243, Hindistan

Okuyucu Nada itibaren Raghunadhapuram, Andhra Pradesh 532243, Hindistan

Nada itibaren Raghunadhapuram, Andhra Pradesh 532243, Hindistan

nadamohd

Bu kitap harika. Yetişkin olarak okuduğuma sevindim, çünkü hikayeyi inanılmaz bir seviyeye taşıyan Hıristiyan sembolizmini alabildim. Kolay bir okuma ama hikaye o kadar muhteşem ve ilgi çekici ki çok tatmin edici. Serinin geri kalanını okumak için endişeliyim.

nadamohd

Başlığın bunu bir roman olarak tanımlamasına rağmen, gerçekten değil. Bu bir roman olarak gizlenen bir felsefe çalışmasıdır, Kundera'nın yaşam ve anlam üzerine düşünceleri, cinsiyet ve aşk ve ölüm dört ana karakterin yaşamlarının hikayesi boyunca çalıştı. Bu dört - Teresa ve kocası Tomas, sevgilisi Sabina, sevgilisi Franz - daha az gerçek insanlar ve daha gerçek fikirler. Bazen, bu sadece okumak için biraz sinir bozucuydu; Kundera, karakterlerinin gerçek olmadığını, sadece hayattan bahsettiği kuklalar olduğunu tekrar tekrar vurgular. Bu, bir düzeyde kitaba yardımcı olur, ancak başka bir düzeyde engeller. Kesinlikle ilginç ve düşündürücü bir işti, ama kendimi asla onunla büyülenmiş, olanı yakalayamadım. Bir insanla ilişki kurmak benim için soyut bir fikirden daha kolaydı ve burada da aynıydı. Çeviride ne kadar kaybolduğundan emin değilim, nesir tarzı hala güzeldi. Asla fazla açıklayıcı, çoğunlukla oldukça sade, ama yine de hayran olduğum bir sessizlik ve akışkanlıkla. Bu ve Kundera'nın tarihe yansımaları muhtemelen bundan en çok uzaklaşacağım şeydir.

nadamohd

Bu kitabı indiremedim. Sınıf için okumak gerekiyordu ama sevdim. Çok iyi okumak sadece 2 günümü aldı!

nadamohd

Bu kitabı çok sevdim ... çok farklı bir konsept ve dünya. Diziyi bitirmek için sabırsızlanıyorum.

nadamohd

ok, not the sort of thing I am into, but still good