danielfgoncalves

Daniel Ferreira Ferreira itibaren Jeyurerahu, Manaure, La Guajira, Kolombiya itibaren Jeyurerahu, Manaure, La Guajira, Kolombiya

Okuyucu Daniel Ferreira Ferreira itibaren Jeyurerahu, Manaure, La Guajira, Kolombiya

Daniel Ferreira Ferreira itibaren Jeyurerahu, Manaure, La Guajira, Kolombiya

danielfgoncalves

250 Sayfasında bunu durduruyorum. Pox Partisini sevdim, ama tanıdığım diğerleri kadar hoşuma gitmedi. Ancak, Dalgaların Krallığı gerçekten benim için değil. İlgilenemedim ve okuduğumu söylemeye kendimi bitirmeye zorladığımı hissettim. Başkalarının içinde gördüğü kaliteyi tanıyorum, ama aklımda hiç bir YA kitabı değil. Öğrencilerimin hiçbiri Pox Partisini okumaktan hoşlanmadı.

danielfgoncalves

Distopya kitapları için bu şey var. Yardım edemem, toplumların hikayelerde parçalanmasını izlemeyi seviyorum - gerçekte değil, tamamen deli değilim! Bunu okumadan birkaç hafta önce Ender's Game'i okudum ve Bean'i çok sevdim. Bu kitabın kendi bakış açısından olduğunu duydum, bu yüzden denemek istedim. Bean'in saf dehası, kısalığı ve genel Bean-ness'i, onu Rotterdam sokaklarında, Battle School'a kadar ve tamamen Bugger Savaşı'nın son aşamasına kadar takip ettiğimde beni sürükleyecek bir yolu var. Bean'i Ender'in içinden görmek yerine, Ender'i Bean'in gözlerinden görmek çok eğlenceli. Aynı hikayeyi farklı gözlerle görmek, her iki romanda da yepyeni bir bakış açısı getiriyor. Biraz fazla hevesli incelememe rağmen bu kitap üzerinde Ender's Game'i tercih ettiğimi söylemeliyim - aslında, bugün çok fazla taşınmadım, harika! Her zaman masum, başının üstünde, aşırı istismar edilmiş ana karakter için enayi oldum. Bean yakın gelmezken, Ender bu kriterlere neredeyse mükemmel şekilde uyuyor. Bean akıllı, farkında ve sokak yönündedir. Ne yaptığını biliyor ve herkesin ne yaptığını biliyor. İlginç, ama Ender'in gözünden bir şeyler görmek daha kolay çünkü zor bir şeyim. Bu kitabı Ender'in Gölgesini seven herkese, uzay hakkında okumayı seven herkese (Yıldız Savaşları hayranları, belki?) Veya sadece iyi bir kitap isteyen herkese tavsiye ederim. Bilim-kurgudan hoşlanıyorsanız, alın.