pendullum

Roc itibaren Ghatia, Jharkhand, Hindistan itibaren Ghatia, Jharkhand, Hindistan

Okuyucu Roc itibaren Ghatia, Jharkhand, Hindistan

Roc itibaren Ghatia, Jharkhand, Hindistan

pendullum

DNF

pendullum

Bu kitabı okumaya ilk başladığımda çok şaşırdım. Modern Kütüphane versiyonunun Rusça'dan İngilizce'ye çevirisi garip bir şekilde ifade edildi, karakterlerin her biri birkaç farklı isimle biliniyordu ve o dönemde Rusya'nın tarihinin farkında değildim. Ayrıca çevrilmemiş Latince ve Fransızca cümlelerin birkaç örneği vardır. Bir arkadaşım beni her bir ana karakterin ve her biriyle ilişkili tüm isimlerin ana hatlarını veren bir web sitesine yönlendirdi. Bu muazzam bir yardımcıydı. Yazarın teoloji bilgisine ve dini inançların en az ikisini nasıl etkilediğine şaşırdım. (Dinin sosyalizm tarafından damgalandığını sanıyordum.) Kardeşlerden biri Ivan, bir entelektüel. Hikayenin başlarında Ivan, bir dergiye, dini mahkemelerin (Kilise partisi ve laiklere karşı) ilişkin tartışmalarla ilgili görüşlerini tartışan bir makale yazar. Tartışmanın her iki tarafı da Ivan'ın taraflarını desteklediğini düşünüyordu. Bunun, yazarın bize okuyucularla aynı şeyi yapacağının ve her zaman bu hile için uyanık olduğunun bir göstergesi olduğundan şüpheliydim ... ama olmadı. Ivan Tanrı'ya gerçekten inanmıyor, ancak daha sonraki bölümlerde şeytanla konuşmalar var. Kardeşi Alexey, büyükleri tarafından dünyaya çıkma emri verene kadar bir manastırda zaman geçirir. Tüm işlevsiz ailesine sevgi dolu ve kibar davranıyor ve babaları öldürüldükten sonra kardeşleriyle bağlarını korumak için çalışıyor. Öykü boyunca çeşitli dramatik, neredeyse komik sahneler var, ancak cinayet davası hepsini aşıyor ... çok melodramatik. Modern bir deneme gibi bir şey yok (umarım!)

pendullum

Bu, Tranter'ın modern zamanlarda hazırlanmış tek kitabı gibi görünüyor. Hafif yürekli, iyi hazırlanmış ve çok eğlenceli bir okuma ama yine de İskoçya'ya olan derin aşkını temsil ediyor.

pendullum

Bu öyküdeki her iki müdürün de hayatı (zorlukla düzenlenmiş) sözleriyle anlatıldığı gibi.

pendullum

Bu 5. sınıfta okumak ve onu sevdi ....

pendullum

İlginç ve eğlenceli - kolay bir okuma. Aslında farkında olmadan bir tarih dersi almak gibi.

pendullum

Of all the zombie novels out there, this may be one of my favorites. It's odd, yeah, because there's not a whole lot of gore and normally I think I'm more fond of the gore than none-gore... but there you have it! There are grammatical mistakes galore, especially as the book goes on, but it actually kind of lends a very real feel to it, a regular guy lost in the morass of post-zombie world. I'm quite fond of the regular guy surviving stories. Well, actually, I'd be really fond if it was a gal, but I take what I can get, and the main character is pretty cool. =)