jasonchute

Jason Chute Chute itibaren Texas itibaren Texas

Okuyucu Jason Chute Chute itibaren Texas

Jason Chute Chute itibaren Texas

jasonchute

Chloe Aridjis'in ilk çıkış romanı, genç bir Meksikalı kadının yıllarca kardeşini ve evinde onu bekleyen beklentilerden kaçmak için kendini yetiştirdiği Berlin'deki düşünceli, rüya gibi hikayesidir. Ülke çapında bir dil sınavına birinci girdikten sonra, Tatiana Almanya'da bir yıl oda ve yönetim kurulu ile ödüllendirilir. Hızlı bir şekilde Berlin hayatına dönüşüyor (“Bazı günlerde şehre bağlı olduğumu ve asimile oldum, birkaç renegade damarı olan bir çeşit bot nakli gibi diğerleri üzerinde”), burs kuruduğunda, hazır olmadığına karar verdi. ortaya çıkıp Mexico City'ye dön. Bunun yerine, bir dizi “mezmerik” diktenin yazımını yapması gereken eksantrik bir tarihçi olan Doktor Friedrich Weiss tarafından işe alınana kadar bir dizi garip iş yapıyor. Bereketli bir hayal gücüne sahip bir yalnız olan Tatiana, işe çok uygundur ve Weiss’ın kıvrımlı düşüncelerini ortaya koyma çabasında emilir - “bazı pasajlar hüzünlü ve şiirseldi, diğerleri daha gerçekçi ve kısıtlı” - kağıda. Weiss’in Berlin’in perili Nazi ve Stasi geçmişine olan tutkusu, Tatiana’nın şehrin göbeğine olan hayranlığını tamamlıyor ve hikaye ilerledikçe profesyonel ve kişisel keşifleri giderek iç içe geçiyor. Bununla birlikte, sonuçta, Tatiana'nın da dahil olduğu bu geçici romanın karakterleri ve yer işaretleri, kitabın süresi boyunca gizemli bir sis altında kalmaya devam ediyor ve Bulutlar Kitabı'nın gizlenmiş ve bilinemeyen gücü üzerinde yüce bir meditasyon yapıyor.

jasonchute

Matematikte çok hafif. Matematiği konuyla ilgilenmeyenlere çekici hale getirmek için cesur bir girişimde, yazar bu kitabı matematiğe ilgi duyanlara çekici kılacak detaylardan kaçınır. Erken ilgimi kaybettiği için çok fazla okumadım. Matematiksel modellerin yaşam, aşk ve hatta cinsiyetteki karmaşık kalıpları anlamada ne kadar yararlı olduğunu göstermenin öncülüğünü seviyorum. Ancak kitap, okuyucunun, matematiğin aslında ayrıntılar üzerinden yürüterek göstermek yerine, bu kalıpları anlamalarına nasıl yardımcı olabileceğini anlatıyor.

jasonchute

Bu büyüleyici bir hikaye, Hochschild'in Mother Jones için http: //www.motherjones.com/news/featu adresinde çevrimiçi olarak sunulan bir makalede özetlediği bir hikaye - eğer isterseniz, gerisini seveceksiniz çok. Bana göze çarpan birkaç şey, hem kölelik karşıtı eylemcilerin hem de kölelik endüstrisinin halkla ilişkilerin, lobicilik ve aktivist tekniklerin karmaşıklığıydı. Birçok bakımdan, köleliğin mücadelesi ile mücadele ve savaşma biçimi, bugün birkaç değişiklikle gerçekleşiyormuş gibi görünüyordu.

jasonchute

Ben sadece Cilt VI Reformu okudum