julliapetrescu

Iulia Petrescu Petrescu itibaren Jebiri, Gürcistan itibaren Jebiri, Gürcistan

Okuyucu Iulia Petrescu Petrescu itibaren Jebiri, Gürcistan

Iulia Petrescu Petrescu itibaren Jebiri, Gürcistan

julliapetrescu

"Helen Epstein Soykırımdan kurtulanların kızı. Yazar, profesör, gazeteci, travmayı paylaşan kadın ve erkeklerden yüzlerce öykü toplayarak Amerika'dan Avrupa'ya İsrail'i aradı. Soykırımın bu çocukları özgürlük ve güvenlik içinde yetiştirilmiş olsa da , sadece en derin cesaret, trajedi yaşama miraslarını bir umut, anlayış ve dayanıklılık dersine dönüştürebilir. Bazen trajik, bazen muzaffer, hayatta kalan oğulların ve kızlarının hikayeleri. "

julliapetrescu

Hayatımda hiç uçurtma uçurmadım.

julliapetrescu

Bu kitaba başladığımda ne bekleyeceğimi bilmiyordum. İçeri girip giremeyeceğimi bile bilmiyordum, ama dürüst olmak gerekirse, hemen içeri girdim. İlk bölüm ve içerdeydim. Karakterlerle gerçekten bağlantı kurabiliyordum, tanıdığım insanlar gibi hissettim. Ana karakterler ve aileleri arasında derin bir duygusal bağın olması hoşuma gitti. Her biri farklı dünyalardan geldiler ve her iki dünyasında da büyük zorluklar yaşadılar ve sonra bu dünyaları bir araya getirmek için bir yol bulmak zorunda kaldılar. Hikayenin benim için en büyük kısmı buydu, yazarın bu iki karakteri birbirlerinin farklı dünyalarına nasıl öreceğini ve onları yaratıp yok edip etmeyeceğini gördü. Hikayenin iyi anlatıldığını, bir sayfa çevirici olduğunu düşündüm, bu kitabı asla indirmek istemedim. Zaten ikinci kitabı okuyorum ve bundan daha fazla olmasa da bundan zevk alıyorum. Bu kitabı verebileceğim tek eleştiri çete katılımıyla ilgili. Çeteyle ilgili materyalin dokunaklı bir konu olduğunu biliyorum ve yazara, bununla başa çıkma işini üstlendiği için yorum yapıyorum. Bana biraz kapalı olan tek şey, çetenin bazı detaylarının ne kadar kolay olduğuydu. Hikayenin bir kısmının doğru olmayacağını düşündüm, (bir spoiler vermeden) olduğu gibi, bunun olduğu gibi biteceğini düşünmüyorum. Her iki durumda da harika bir okuma oldu ve tüm diziyi okumayı dört gözle bekliyorum.

julliapetrescu

This was an incredible book! Lots of practical advice and scripture to claim in the tough times. Very encouraging!

julliapetrescu

I quite enjoyed it. While not quite as compelling as the earlier Kushiel's books - I was very glad to see that she'd switched character focus. The characters of Phedre and Joscelin had completed their journey and resolved their inner conflicts -- trying to squeeze a new story out of them would have been a grave mistake. It'll be interesting to see how the new story arc develops.

julliapetrescu

Premise is a bit goofy but wonderfully told story with vivid descriptions and solid characters.